2 öğeden 1 - 2 arası gösteriliyor
2 öğeden 1 - 2 arası gösteriliyor

Günlük hayatta insanların kişisel bakımlarını gerçekleştirdikleri mekânlar banyolardır.  Banyolarda insanlar kendilerine vakit ayırabilmekte ve kişisel bakımlarını karşılamaktadır.  Bu gibi bir özelliği taşıması dolayısıyla banyolar da ve evlerde birçok araç gereç kullanılmaktadır. Banyo ve ev gereçleri olarak adlandırdığımız bu araç gereçler günlük insan yaşamının merkezinde diyebileceğimiz önemdedirler.

Banyo ve Ev Gereçleri Nelerdir?

Banyo gereçlerinin en temellerinden biri ise sabunluktur. Sıvı yahut katı sabunluklar mevcuttur. Sıvı olanlar için genellikler porselen sabunluklar tercih edilmektedir. Hem şıklık hem de sağlık açısından porselen sabunlukların tercih edilmesi gayet mantıklıdır.  Katı olanlar için ise genellikle cam olan sabunluklar tercih edilmektedir.

Banyo ve ev gereçleri için bakıldığında özellikle kış aylarında tercih edilen çamaşırlıklar da insan hayatını oldukça kolaylaştırmaktadır. Çünkü kış aylarında dışarı astığımız çamaşırlar ya donmakta ya da yağışla beraber deforme olabilmektedir. Ancak evin kullanılmayan bölümlerinde bulundurulan çamaşırlık sayesinde artık insanlar çamaşırlarını güvenle kurutabilmektedir.

Yorucu bir günün ardından insanların yapmayı en çok istedikleri şey ise rahatlatıcı bir duş almaktır. Bu duşu aldığımız yer de oldukça önemlidir. Duşa kabin olarak adlandırdığımız bu bölüm de banyo ve en gereçleri açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Ortamın nemli olması dolayısıyla duşa kabin seçerken oldukça dikkatli olunmalıdır. Duş aldıktan sonra düşme riskine karşı özellikle cam kullanılan duşa kabinlerden kaçınmalıyız.

Banyo ve ev gereçleri arasından en çok kullanılanlardan bir tanesi ise kirli sepetleridir. Çünkü insanlar kirlenen elbiselerini hemen yıkamamaktadır. Biriktirdikten sonra yıkama işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu açıdan bakıldığında elbiselerin kirli sepetlerinde toplanması da önemli bir konudur. Çünkü renkli elbiseler ile beyazlar aynı yerde toplanmamalıdır. İşte bu kirli sepetlerinin iki gözlülerini tercih edersek beyazlar ve renkliler ayrı ayrı yerlerde toplanacağından elbiselerimiz zarar görmeyecektir.

Banyo Aksesuarları

Kullanışlı bir banyoya sahip olmak tuvalet, lavabo ve duştan ibaret olmamaktadır. Banyonuzu daha ferah, pratik bir alana çevirebilmek için banyo aksesuarlarına ihtiyacınız olacaktır. Banyoda bulunan vitrifiye ürünlerinin tarzınıza uygun olabilecek şekilde karar verdikten sonra seçimlerinizi buna uygun olacak şekilde yapabilirsiniz. Örnek olarak amortisörlü klozet kapağı tek dokunuşla açılma ve kapanma özelliğine sahip olmakla beraber kullanımını hijyenik seviyeye indirir. Klozet tasarımına uygun olacak şekilde musluk ve evye seçimi de yapabilirsiniz. Bununla beraber birbirinden farklı ve şık duş bataryaları ile evye bataryaları da sizlere sunulmaktadır. Döner borulu olan bataryalar kullanımı kolay hale getirdiğinden bataryanın iç kısmında yer alan seramik diskli özel kartuşlar ile ömrünü uzatmaktadır. Pull out evye modelleri ise uzayan hortum özelliğinin olmasıyla duş ve lavabo içinde erişimi imkansız olan yerlere bile kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktadır.

Ev Gereçleri ve Düzenlemesi

Evin temizlik malzemelerini, kozmetik ve kağıtlarını genellikle banyomuzda tutmaktayız. Bu durumdaysa banyo bir taraftan baktığımızda saklama alanına dönüşmektedir. Bununla beraber şifonyerinizde veya gardırobunuzda belli düzene ve navigasyona ihtiyacınız oluyor. Aramış olduğunuz temizlik ürünü veya diğer ev gereçlerini vakit kaybetmeyip bulmanız içinde 2an2.com kategorisinde sizlere sunulmaktadır. Herkesin bütçesine uygun olacak şekilde sunulan bu ürünler kaliteli olmakla beraber kolay sipariş etmenize yardımcı olmaktadır.

 

Son Bakılanlar

Ürün yok