Bu kategoride ürün yok.

Bebeklerin beslenmeleri için gerekli olan malzemeler arasında bulunan biberon kategorisinde birbirinden farklı biberonlar sizlere sunuluyor. Özellikle de anne memesini reddetmiş ya da bıakmış olan bebekler için mama takviyesi yapılıyorsa biberonlar ilk doğum anından itibaren özel bir yere sahip olmaktadırlar.

Biberon Çeşitleri Neler?

Biberon çeşitleri bebeklerin gelişim aşamasına göre sınıflandırılmaktadır. Bu sınıflandırılma ise yeni doğan bebeklerde 100 ml biberon, 1 aylık olanlarda 120 ml biberon, 2 ila 3 aylık olan bebebklerdeyse 250 ml ve 4 ve üzerinde 350 ml olarak sıralanmaktadır. Biberonlar üretilmiş oldukları malzmelere göre de farklı sınıflara ayrılmaktadırlar. Temel olarak cam ve plastik olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunların dışındaysa polipropilen malzemelerin üretilmiş olduğu biberonlardaysa silikon malzemeden üretilirler. Ham maddesi için ve ağız kısmı içinde geçerli olmaktadır. Tüm malzemelerin kendilerine ait özellikleri bulunmaktadır.

Biberon Çeşitleri Arasında Malzeme Farkları Nelerdir?

Biberonların ayrılmasında en önemli nedenlerden birisi üretilmiş olduğu malzemelerden kaynaklanmaktadır. Üretimi cam olan biberonların temizliği çok daha kolay olmaktadır. Bu biberonların içinde yer alan suyu korumaktadır. Diğer biberonlardan daha kolay çatlama yapabilir veya kırılabilir.

Biberon yapımında kullanılacak olan diğer malzeme plastiktir. Plastikler olanlar kolay şekilde kırılmazlar. Hafif yapısı vardır. Bunla beraber bebeğinize plastik biberon almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken önemli konular bulunmaktadır. En önemli ayrıntı ise BPA olarak öne çıkmaktadır. BPA maddesi olan plastik biberonlar sıcak ile temas ettikleri zaman zehirlenmeye yol açabiliyor. Zehirlenmeye neden olunması durumunda çocuklarda ileriki yaşlarda sağlık sorunları oluşabilir. Diğer biberon türü ise silikon biberonlar. Silikon olan malzemeden yapılmış olan biberonlar BPA içermemektedir.

Biberon Çeşitleri Arasında Tasarım Farkı Var mıdır?

Biberonlar üretilmiş oldukları malzemelerin dışında sahip olmuş oldukları şekiller ile birbirlerinden ayrılmaktadır. En sık kullanımı yapılan biberon türlerinden birisi de yuvarlak ağızı olan biberondur. Yuvarlak ağızlı olan biberonlar ise temizleme aşamasında büyük kolaylık sağlamarken aynı zamandaysa biberonun içine mama koymak daha rahat olmalarını sağlar.

Biberon Fiyatları

Biberon fiyatları ürünlerin özelliğine ve markalarına göre farklılık göstermektedir. Genellikle uygun fiyat aralığında satışa sunulmaktadır. Bundan dolayı 2an2.com ile her bütçeye uygun bir şekilde biberon çeşidi bulabilirsiniz. Bebeğinize en doğru biberonu almak için biberon kategorisine göz atabilir ve kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Son Bakılanlar

Ürün yok