3 öğeden 1 - 3 arası gösteriliyor
3 öğeden 1 - 3 arası gösteriliyor

Evinin rengini değiştirmek isteyenlerin ya da inşaat işiyle uğraşan ustaların en çok tercih ettikleri iç mekân malzemesi boyalardır. Son yıllarda ithal duvar kâğıtlarının piyasaya girmesiyle beraber boya kullanım oranı da bir hayli azalmıştır. Ancak bu durum üreticileri daha kaliteli hizmet sunmak adına teşvik etmişlerdir. Piyasalarını ithal duvar kâğıtlarına kaptırmak olan boya üreticileri daha ucuza daha kaliteli malzeme üreterek itibarlarını yeniden kazanmışlardır.

Boya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boya satışlarını tekrar artmasıyla beraber boya malzemeleri satışı da giderek artmaktadır.  Bu malzemelere ek olarak boya inceltmede kullanılan tiner gibi yan malzemelerin de satışlarında hatırı sayılır bir artış meydana gelmektedir.  Tiner genellikle su bazlı olmayan boyaların sıvılaştırılmasında kullanılması dolayısıyla tercih edilmektedir. Boya satın alırken tüketicilerin en çok dikkat ettikleri konular arasında boya renkleri gelmektedir.  Çeşitliliği sağlayabilmek adına üreticiler bilinen tüm renklerin hemen hemen hepsini boyalarına uyarlamışlardır. En çok tercih edilen boya rengi ise devletimizin de yeni protokol rengi olan turkuazdır. Türkün rengi olarak adlandırılan turkuaz rengi yeni yapılan binalar arasında oldukça popüler bir tercihtir. 

Boya çeşitleri ise plastik, tavan, iç ve dış cephe boyaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Gelişen teknolojiyle beraber dış cephe boyaları artık kendi kendini temizler özelliktedir. Bu sayede toplu yaşanılan binalarda insanlar bina dışı temizliğe daha az para harcamaktadır. İç cephede ise yağlı boyaların tercih edilmesi ile duvarlardaki kuruluk ortadan kaldırılmış olmaktadır.

Boya yapan kişilerin boyayı uygulama konusunda ilk tercihleri boya tabancasıdır.  Haznesine boya ve bir miktar su koyarak kullanabildiğimiz boya tabancası hava yardımıyla çalışmaktadır. Küçük bir kompresör kullanılarak uygulanan boya tabancası yöntemi uygulayıcıları büyük bir yükten kurtarmıştır.

Boya Fiyatları

Boya markaları piyasanın acıkmasıyla birlikte her geçen gün artmaktadır. En bilindik ve kaliteli markalar olarak karşımıza Dyo, Filli Boya ve Eyfel Kulesini boyayan Jotun markaları çıkmaktadır.  Boya satın alacak kişilerin kendilerine uygun olan boyayı bu markalar arasından seçmeleri yararlarına olacaktır. Satın aldıkları boyayı uygularlarken boya kalemi adıyla yeni piyasaya sürülen üründen de faydalanmaları gerekebilmektedir.  Boya malzemeleri arasında yer alan bu kalemler daha kolay bir uygulama için gerekmektedir.

Boya seçiminde ise ihtiyacınıza göre bir boya tercih etmek en mantıklı olan seçimdir. Çünkü boya ilk açılımdan sonra artarsa bozulması daha kolay olacaktır.  Boya seçimi yapacak kişilerin kesinlikle boya badana işinden anlayan birilerinden yardım almaları gerekmektedir.  Çünkü bu tip kişiler indirimli boya malzemeleri nerede satılıyor bilmektedirler.  Boyamızı bu tip kişilerle birlikte alarak ucuz boya malzemelerine erişebiliriz.  Uygulama türüne göre de boya fırçası seçersek boya badana işlemi için hazır duruma geliriz.

Son Bakılanlar

Ürün yok