1 öğenin 1 - 1 arası gösteriliyor
1 öğenin 1 - 1 arası gösteriliyor

Yorucu bir günün bitiminde ya da tam tersi yorucu bir güne başlamadan önce insanların en çok tercih ettikleri şey rahatlatıcı bir duş almaktır. Duş almayı sadece yıkanmak olarak görmemek gerekmektedir. Duş almanın rahatlatıcı etkileri bilim adamları tarafından da kanıtlanmış bir gerçektir.  Hakkını vererek alınmış bir duş insan üzerinde hem rahatlatıcı hem de sakinleştirici etkiler bırakmaktadır. Bu denli önemli bir aktivite olan duş alma işlemi için bazı yardımcı malzemeler mevcuttur. Bunlar şampuanlar, keseler ve duş jelleridir.

Duş jeli kullanımı belki de duş anının en keyifli noktasıdır. Çünkü duş jeli çeşitli aromalar ve kokular yaymaktadır.  Tropikal meyve aromalarından tutun kuzey Amerika bademine kadar birçok kokuda duş jeli mevcuttur. Bunlar arasında seçim yaparken insanların kendi zevk ve tercihlerini ön planda tutmaları gerekmektedir.  Yaydıkları güzel kokulara ek olarak duş jelleri insan vücudu üzerinde rahatlatıcı etki de göstermektedir. Bu sayede duş sonrası daha zince ve dinamik olunabilmektedir.

Duş jellerinin seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bu noktalardan ilki ve belki de en önemlisi kimyasal madde kullanım oranının azlığı olacaktır. Duş jeli çeşitleri arasında en sağlıklı olanlar kimyasal maddeyi en az barındıranlardır. Duş jelindeki doğallık oranı arttıkça sağlıklı olma oranı da o kadar artmaktadır.  Bu açıdan bakıldığında güvenmediğimiz markalar haricindeki duş jellerini satın almamaya özen göstermeliyiz.

İndirimli duş jeli arayanların kişisel bakım ürünleri satan internet siteleri ya da büyük alışveriş merkezlerindeki kişisel bakım ürünleri satan mağazaları takip etmeleri gerekmektedir.  Bu sayede dönemsel olarak gerçekleştirilebilen indirimler sayesinde kaliteli ve sağlıklı duş jellerini uygun fiyatlara temin edebilme olanağı yakalamış olurlar.

Duş Jeli Fiyatları

Duş jeli satın alacağın zaman dikkat edeceğiniz en önemli noktalardan birisi ürün fiyatı. duş jeli fiyatları içerik kalitesine göre farklılıklar göstermektedir. Ucuz ürünleri tercih etmek cildinize zarar verebilir bu konuyu göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Vücudun ve zihninizin rahatlaması için farklı içeriğe sahip olan duş jellerini 2an2.com sitesinde bulmanız mümkün. Farklı içeğe sahip olan birçok ürünü bir arada sizlere sunmaktayız. Örnek olarak termal su minerallerine ve beyaz kil özelliği taşıyan jeller cildinizi ölü hücrelerden arındırmanıza yardımcı olacaktır. Masaj yapan partiküller ise daha yumuşak ve ışıldamasını sağlamaktadır. Daha derinlemesine temizlik sağlamak içinde allantoin maddesi içermiş olan ve hücre yenilenmesini daha iyi yapan ürünü tercih etmeniz sağlık açısından da yararlı olacaktır. Bu jellerin her biri gözeneklerinizin nefes almasını sağlayacaktır. Bunun dışında dermatolojik hastalıklarda da tedavinize yardımcı olmaktadır.

Duş jeli az miktarda kullanıldığında kolay temizlik sağlamaktadır. Bu bakımdan da ekonomik özelliği bulunuyor. Çok farklı çeşitlerin olmasıyla beraber her cilde uygun jeli bulabilirsiniz. Kuru cildiniz varsa eğer nemlendirici özelliğe sahip olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Hassas cildiniz varsa kokusun olan ürünleri ve yağlı cilde sahip olanlarda sebumu azaltmak için etkisi olan ürünleri tercih etmelidirler.

Rahatlatan, ferahlatıcı, canlandırıcı gibi birçok etkisi olan duş jelleri güne enerjik bir şekilde başlamanıza ya da günü çok rahatlamış bir şekilde bitirmenizde etkili olabilmektedir. Lavanta, çilek, bal gibi içeriklerle cildinizi nazik bir şekilde temizlemeniz mümkün. Bitkinin sağlamış olduğu faydaları vücudunuza da işlemektedir. Örnek olarak ballı duş jeli kullandığınız zaman cildiniz yumuşakla beraber beslenir. Yoğun kokusu olan duş jellerindeyse uzun süre kalıcılık sağlamaktadır.

 

Son Bakılanlar

Ürün yok