sayfa başına
19 öğeden 1 - 15 arası gösteriliyor
19 öğeden 1 - 15 arası gösteriliyor

Karanlıktan korkanların ya da akşamları dışarı çıkanların en çok tercih ettikleri ürün el feneridir. Teknolojinin gelişmesiyle beraber cep telefonlarına flaşlar eklenmiştir ama el fenerleri bu teknolojiye ciddi bir biçimde direnmektedir.  El feneri oldukça çeşitli renklerde ve boyutlarda piyasaya sürülebilmektedir. El fenerlerine renkleri veren ise genellikle renkli plastiklerdir. El fenerleri genellikle geceleri kullanıldığından fosforlu renkleri tercih etmekte fayda vardır.  Yine ağırlık yapmaması açısından küçük boyutlu el fenerleri tercih etmek kullanıcıların yararınadır.

El fenerleri eğer sık sık kullanılıyorsa küçük olanlar tercih edilmelidir. Ancak aydınlatma amaçlı kullanılan el fenerleri de mevcuttur. Bu fenerler ebat olarak oldukça iri yapıdadırlar. Bulunulan ortamları oldukça iyi düzeyde aydınlatabilmektedirler.  Bu görevleri dolayısıyla aydınlatma özelliği olan el fenerleri diğerlerine nazaran bir nebze daha pahalıdır.

Çağımızda elektrik kesintileri biraz azalmıştır. Ancak yine de bazı bölgelerde çalışma yahut teknik aksaklık nedeniyle elektrik kesintileri yaşanabilmektedir.  Bu kesintilerde ailelerin kurtarıcısı ise ışıldaklardır.  Önceden şarj edilebilmeleri dolayısıyla ışıldaklar oldukça kullanışlı bir alternatiftir.  Ülkemizde üretilen ışıldaklarda genellikle radyo özelliği de olduğundan kullanıcılar elektrikler yok isen bu seçeneği de kullanabilmektedir. El fenerleri şarjlı ve pilli olmak üzere iki temel kategoriye ayrılmaktadır.  El fenerlerinde oluşan fiyat farklılığı da bu ayrımdan kaynaklanmaktadır. Pilli el fenerleri şarjlı olanlara göre bir nebze daha ucuzdur.  Kullanıcılar pilli el fenerlerini tercih ederek indirimli el feneri satın almış olabilirler. Pilli olanlar ise daha uzun süre verim verebilmektedir.

Işıldaklarda ise fiyat farklılığının temel nedeni ışıldakta kullanılan bataryanın boyutudur. Büyük bataryalı ışıldaklar boyut olarak biraz büyük olmalarına karşın daha uzun süre ışık vermektedirler. Ancak boyutlarının büyük olması nedeniyle saklamaları biraz daha zordur. İndirimli ışıldak satın almak isteyenlerin bataryası küçük modelleri tercih etmelerinde fayda vardır. El feneri fiyatları genellikle el fenerinin üretiminde kullanılan malzemelere göre değişmektedir. El feneri ise plastik yahut metal malzemelerden üretilebilmektedir. Metal malzemeden üretilenler plastiklere göre biraz daha pahalıdır. Işıldak fiyatları ise batarya boyutunun yanında el fenerlerinde olduğu gibi yapımda kullanılan malzemenin kalitesine göre de değişebilmektedir.

 

Son Bakılanlar

Ürün yok