sayfa başına
16 öğeden 1 - 15 arası gösteriliyor
16 öğeden 1 - 15 arası gösteriliyor

Hırdavat ve nalburiye malzemeleri satılan yerlerde tüketiciler tarafından en fazla tercih edilen malzeme türü elektrik ve aydınlatma malzemeleridir.  Bu ürünler sürekli tüketim malzemeleri arasında yer aldığından talepleri de hiç azalmamaktadır.   Elektrik ve aydınlatma malzemeleri deyince aklımıza ilk olarak elektrik hattı döşenen kablolar gelmektedir. Bu kablolar kalınlıklarına ve içerisindeki elektriği ileten metalin cinsine göre farklılık göstermektedir. Bakır kullanılarak üretilen kablolar diğer türlere göre bir nebze daha pahalıdır. Kalınlık konusu ise yine elektriği ileten kısmın çapına göre değişmektedir. Basit tipte elektrik hattı döşeyecekler için kalınlık pek sorun olmasa da profesyonel tipte bir hat döşeyeceklerin daha kalın kabloları tercih etmeleri gerekmektedir. Bu kalınlık kablonun elektriği iletebilme gücüne etki etmektedir.

Aydınlatma Ürünleri

Elektrik ve aydınlatma ürünleri kategorisinde en çok tercih edilenler sıralamasında ikinci sırada ampuller yer almaktadır. Enerji tasarruflu ampullerin üretimiyle beraber florasan ve klasik ampul kullanımı bir hayli düşmüştür. Bu ampullerinde aydınlatma gücü ve tükettiği enerji miktarına bağlı olacak şekilde pek çok çeşidi mevcuttur. Elektrik ürünleri ise sadece kablolardan ibaret değildir. Bir elektrik hattı çekilirken aklımıza gelebilecek tüm malzemeler bu sınıflandırmaya tabiidir. Kablolar, buatlar, penseler ve yan keskiler bu kategorinin en önemli malzemeleridir.  Keza aynı şekilde aydınlatma ürünleri kategorisinde de birçok çeşit mevcuttur.  Otomatik sensörler, ledler, ampuller de bu kategorinin en temel malzemeleridir.

Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri

Elektrik işi ile uğraşanların kendilerini oldukça profesyonel ürünler temin etmeleri gerekmektedir. Hem iş yaptıkları mekânın hem de kendilerinin güvenliği için elektriği iyi ileten, dayanıklı ve dış ortama yalıtkanlık özelliği yüksek malzemeler tercih etmeleri gerekmektedir.  Elektrik malzemeleri kalite olarak ne kadar üstünde herhangi bir olumsuzluk çıkarma oranı da o kadar düşüktür. Aydınlatma malzemeleri kategorisinin ise üstün yanı az enerjiyle mümkün olduğunca sağlıklı aydınlatma sağlamasıdır. Bu yüzden evlerimizde ya da işyerlerimizde tasarruflu ampulleri tercih etmeliyiz. Tasarruflu ampuller milli gelire de oldukça önemli bir katkı sağlamaktadır. Elektriği daha az tükettiği için ülke dışından satın aldığımız elektrik miktarı da azalmaktadır.  Bu yüzden ucuz elektrik ve aydınlatma malzemeleri tercih ederken tasarruflu olanlara yönelmekte fayda vardır.  İndirimli elektrik ve aydınlatma ürünleri ilanlarını sık takip etmekte bu noktada oldukça önem arz etmektedir. 

 

Son Bakılanlar

Ürün yok