Bu kategoride ürün yok.

Gerek gündelik hayatta gerekse de özel günlerde insanlar kolonya kullanabilmektedirler. Erkekler tıraş sonrası kadınlar gündelik hayatta sık sık kolonya kullanmaktadırlar. Özel günlerden kastımız özellikle dini bayramlarda kolonyalar önemli bir yere sahiptir. Gelen misafirlere yiyecek bir şeylerden önce kolonya ikram edilmesi artık kültürümüze yerleşmiş bir gerçektir.

Kolonya Çeşitleri

Kolonya o kadar yaygın olarak gerçekleşmektedir ki kolonyanın bir sürü çeşidi mevcuttur.  En sevilen kolonya türleri ise tütün, limon ve gül kolonyasıdır. Özellikle bayram öncelerinde kolonya satışları bir hayli artmaktadır. Bu süre zarfında kolonya çeşitleri olarak en fazla tercih edilen tür limon kolonyasıdır.  Kolonya satın alırken insanların dikkat etmesi gereken birkaç husus vardır. Bunlardan ilki kolonyanın satıldığı kolonya şişesi olarak karşımıza çıkmaktadır.  Sağlık açısından bakıldığında cam şişede satılan kolonya plastik şişede satılanlara göre daha sağlıklıdır.

Farklı kolonya şişeleri arasından cam şişeyi tercih etmeliyiz ancak onu da kullanırken oldukça dikkatli olmalıyız. Özellikle küçük çocukların eline vermemekte fayda var. Çünkü cam kolonya şişeleri kalın camdan yapılmaktadır ve kırıldığında bir yerlerimiz kesmemiz oldukça olasıdır. Plastik şişelerdeki kolonyalar ise daha kolay deforme olduklarından bozulma süreleri daha kısadır.

Kolonya Fiyatları

Son yıllarda limon kolonyasına alternatif olarak farklı kolonyalar piyasaya çıkarılmıştır. İce kolonya, kırlangıç kolonyası gibi modeller bu farklılıklara örnektir.  İnsanların kolonya satın alırken dikkat etmeleri gereken birkaç husus mevcuttur. Bunlardan ilki indirimli kolonya alırken merdiven altı üretimlerden uzak durmaktır.  Çünkü bazı üreticiler kalitesiz üretim yaparak kolonyalarını oldukça ucuza satabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında aşırı ucuz olmasına aldanıp kolonya satın alınmamalıdır. Bu tür aşırı ucuz kolonyalar sağlık açısından son derece olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir.

Kolonyalar genel olarak kapalı olarak satılmaktadır. Ancak bazı satıcılar açık kolonyalar da satabilmektedir. Açık kolonyaların sağlık açısından hiçbir olumsuz etkiye yol açmadıkları söylense de hijyen açısından olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Ancak kapalı olarak satılan kolonyalar el değmeden şişelendiği için kullanımı oldukça sağlıklıdır. Bu yüzden ucuz kolonya satın almak isteyenlerin piyasa araştırması yaptıktan sonra kapalı şişedekileri tercih etmeleri yararlarına olacaktır.

Kolonya Kullanımı

Kolonya kullanımı doğru yapıldığı sürece hiçbir zararı olmaz. Doğal ürünlerden elde edilmiş olan kolonyalar cilde zarar vermek yerine cildinizi besler. 2an2.com sitesi üzerinden yapacağınız kolonya alışverişinde doğal ürünleri görebilir ve cildinize ekstra besleme sağlayabilirsiniz. Alışverişlerinizin kolay yapılması için her şey düşünülerek ayarlanmış ve sadece ürününüzü seçerek tek bir adımla siparişinizi hazır hale getirebiliyorsunuz. Farklı ürünlerin yer aldığı ve doğal ürünlerin de olması ekstra puan kazandırmaktadır. Birbirinden güzel olan mis kokular ile kendinizi daha iyi hissetmenin yolunu bulabilirsiniz. Sorunsuz, problemsiz bir alışverişi kim istemez ki? Bu 2an2.com sitesiyle mümkün. Siparişini ver ve kapına gelmesini bekle.

Son Bakılanlar

Ürün yok