Bu kategoride ürün yok.

Kozmetik ürünler kişinin kendisini daha çekici hale getirmeye yardımcı olan ürünlerdir. Kozmetik genel olarak içerisine makyaj ürünlerini, cilt bakımını, parfümleri, güneş ürünlerini bir araya toplar ve bunlar gibi birden çok alt kategoriye sahiptir. Makyaj ürünleri bayanlar tarafından en çok tercih edilmekle beraber yüzü güzelleştirmek için ruj, maskara, fondöten, allık gibi ürünü içerisine almaktadır. Makyajın yapılacağı yere göre de ürünler kendi sınıflarına ayrılır.

Kozmetik Ürünler

Yüz makyajının yapılması için; pudra, fondöten, kapatıcı, makyaj bazları, göz makyajınız için; göz kalemi, eyeliner, göz kalemi, makyaj temizleyicileri, takma kirpik, kaş kalemi, kapatıcılar, dudak makyajı; dudak kalemi, parlatıcı, tırnak için; oje, aseton ve diğer bakım ürünleri, yanaklar için; allıklar yer almaktadır. Makyaj fırçaları ve aksesuarları da kozmetik ürünlere girmektedir. Tüm bu ürünleri ayrı alabileceğiniz gibi set halinde de almanız mümkündür. 2an2.com sitesinde tüm ürünlere erişim sağlayabilirsiniz.

Cilt bakım ürünlerinde aynı makyaj kısmında olduğu gibi kendi içerisinde kategorilere ayrılmaktaır. Yüz bakımını yapabilmek için nemlendiriciler, kırışıklık karşıtı olan kremler, temizleyici ve tonikler, akne önleyici, arındıcılar, maskeler, yüzdeki ölü hücreleri temizleme mendilleri, koyu lekeyle cilt tonu dengeleme malzemeler, boyun ve dekolte ürünleri yer alır. Göz ve dudak bakımları içinde ayrıca nemlendiriciler, selülit gidericiler, temizleyici ürünleri kozmetik ürünler grubuna girmektedir.

Kozmetik Ürünler Zararlı mı?

Kozmetik sektörüne baktığınız zaman geniş bir yelpazesi olduğunu görürsünüz ve bu durumda da her ürüne uygun olacak şekilde satın alımlar yapmanız mümkün. Fakat burada dikkat edilmesi gereken durumlar mevcuttur. Kalitesiz ve ucuz olan ürünlerin kullanımı olduğu zaman bazı istenmeyen sorunlar yaşanabilmektedir. Bu tarz ürünlerin kullanımı sonucunda; cilt üzerinde yanma, batma ve sızlama gibi durumlar yaşanabilir. Ayrıca egzama, cilt lekelenmesi, ciltte hassasiyet, akne oluşumu tarzında sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Bundan dolayı da kaliteli ve güvenilir markanın ürünleri tercih edilmelidir. Cilde uygun olacak şekilde kozmetik ürünler seçilirse bu tarz sorunların da hiçbiri yaşanmayacaktır.

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz kurutucu ve su bazlı olan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Kuru cilidiniz varsa eğer alkol olmayan nemlendiricilerden yana tercihinizi kullanmalısınız. Göz kısmına uygulayacağınız işlemi yalnızca o kısım için üretilen ürünler ile yapmanız gerekmektedir. Farklı bölgelere uygun olarak üretilen ürünleri kullanmanız durumunda cildinizde istemediğiniz sonuçlar ortaya çıkar.

Kozmetik ürün kullanacağınız zaman aynı anda ok fazladan ürün kullanmamanız gerekiyor. Alerjik türde olabilecek ürünler arasındaysa koku maddeler, güneş korucuları ile beraber saç boyaları olabilir. Tahriş olarak egzamaya neden olabilen ürünler; şampuanlar, gözde kullanılabilecek olan makyaj ürünleri, sabun, nemlendiriciler yer almaktadır. Genel olarak kullanmış olduğunuz bölgede alerjik reaksiyon olursa kaşıntı, batma ve yanma tarzında his oluşur. Kullanımına devam ettiğiniz takdirde pullanma, kepeklenme, kabuklanma ve kızarıklık tarzında sonuçlar meydana gelmektedir. Sitemizden yapacağınız alışverişinizde tüm ürünlerin kaliteli olması ve kişilerin ciltlerine uygun şekilde seçildiğinde herhangi bir sorun yaşamazsınız. 2an2.com sitesinde bulunan kozmetik malzemeler hem uygun fiyatlı olup hem de kaliteli bir şekilde satışa sunulmaktadır. Kendi cildinizi tanıyarak alacağınız ürünlerle çok daha çekici hala geleceksiniz.

Son Bakılanlar

Ürün yok