11 öğeden 1 - 11 arası gösteriliyor
11 öğeden 1 - 11 arası gösteriliyor

Özellikle yeni eve taşınanlar ya da evlerinde tadilat yapanlar için nalburiye ve hırdavat malzemeleri en önemli ihtiyaçlardır.  Sadece bu iki ihtiyaç için değil bu malzemelerin en çok kullanıldığı alan olması dolayısıyla inşaat başlı başına kocaman bir sektördür.  Bu sektörü tadilat ve yenileme sektörü takip etmektedir. Bu tip hizmetlerde ihtiyaç duyulan nalburiye ve hırdavat malzemeleri oldukça önemli bir değere sahiptir.

Hırdavat ve Nalburiye Malzemeleri

Nalburiye malzemeleri seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır.  Bu hususlardan ilki dayanıklı malzeme seçimidir. Tadilat ya da inşaatı yapan yüklenici kullandığı malzemenin kalitesine dikkat etmelidir. Kaliteli malzeme kullanmak hem etiken hem de olumsuz geri dönüş almamak adına oldukça önemlidir.

Nalburiye ve hırdavat malzemelerinden en çok tercih edileni ise nalburiye bot olarak karşımıza çıkmaktadır.  Bu botlar ayakkabıcılarda satılan botların aksine oldukça sağlam ve kalitelidir. İş güvenliği açısından da oldukça kritik bir öneme sahip olan bu botları yükleniciler çalışanlarına giydirmek zorundadır. Bu botları herhangi bir nalburiye hırdavat malzemeleri satan dükkândan almak yanlış olacaktır. Çünkü fiyatına göre kalitesi de farklılık gösterecektir. Bu yüzden bilindik ve güvenilir bir yerden almakta fayda var.

Nalburiye ürünleri sadece botla sınırlı değildir. Nalburiye dükkânlarında envaı çeşit malzeme bulunmaktadır.  Çeşit çok olduğu için dükkânlar arasında fiyat farkları da oldukça fazladır. Bu fiyat farklarından olabildiğince korunmak için hırdavat fırsatı takip edilmelidir. Çeşitli satıcılar ayın belli günleri pek çok üründe fırsat oluşturmaktadır. Bu fırsatları takip ederek oldukça kazançlı çıkılabilmektedir. Hırdavat malzemeleri seçilirken kaliteden asla ödün vermemek gerekmektedir. En basit örnekle kalitesiz bir dübel 2 yıl gibi kısa bir sürede deforme olmaktayken kaliteli bir dübel ise 10 yılı devirebilmektedir.  Yüklenicilerin ucuz hırdavat malzemeleri bulabilmeleri için piyasayı didik didik aramaları gerekmektedir. 

Nalburiye Fiyatları

Ucuz nalburiye malzemeleri temin edebilmek için her kentte bu işle ilgilenen merkezler mevcuttur. Örnek vermek gerekirse Ankara’da ki Rüzgârlı bölgesi tam bu iş için oluşturulmuş bir satıcılar topluluğudur.  Bu bölgede indirimli hırdavat malzemeleri ve indirimli nalburiye malzemeleri bulmak oldukça kolaydır.   Bölge yapısı dolayısıyla sadece hırdavat ve nalburiye malzemeleri satan dükkânlardan oluştuğu için satıcılar arasında fiyatsal anlamda bir rekabet vardır. Bu rekabeti iyi değerlendirebilmek için şehirlerdeki bu tür bölgelerden alışveriş yapmakta fayda vardır.

 

Son Bakılanlar

Ürün yok