9 öğeden 1 - 9 arası gösteriliyor
9 öğeden 1 - 9 arası gösteriliyor

Parfümün hayatımızdaki yeri çok büyüktür. Mezopotamya ve Mısır medeniyetine kadar geçmişi olan parfüm çeşitleri günlük hayatın içerisinde olmazsa olmazlardan biridir. Fransızlar zamanında kötü kokuları engelleme, saklama amacı ile kullanmış oldukları parfümler 19. Yüzyıl itibari ile insanlarda alışkanlık yapmakla beraber kendilerini zorunlu kullanma gibi hissetme etkileri de ortaya çıkmıştır.

Parfüm Çeşitleri

Sizi yansıtacak birbirinden farklı parfüm çeşitleri bulunmaktadır. Bu kadar parfüm arasından ruhunuzu, sizi yansıtabilecek ve teninize uygun olan parfümü bulmakta zordur. Vücudunuzun kimyasına uygun olacak şekilde değişiklik gösteren parfümler ten üstünde nasıl bir etki bırakabileceği de beslenme alışkanlığınıza, stresinize ve hormonlarınıza göre farklılık göstermektedir. Bir kişide beğenmiş olduğunuz parfüm güzelken kendinize sıktığınız zaman farklı bir koku almanız mümkündür. Bundan dolayı parfüm satın alacağınız zaman sizin teninize uygun olmalı ve vücut kimyanız ile uyumun bir arada olması gerekiyor. Seçmiş olduğun kokular kişiliğinizi yansıtırken bir yandan da insanların sizi hatırlamasında daha yardımcı olacaktır. Farklı parfümler arayanlar içinde 2an2.com sitesinde binler parfüm sizleri beklemektedir.

Doğru Parfüm Seçimi

Parfümlerinizi gece ve gündüz olacak şekilde farklı kullanmanız gerekmektedir. Günlük kullanımınız da yumuşak ve hafif kokuları tercih ederken gece kullanımınız da ya da özel günlerinizde daha ağır kokuları tercih edebilirsiniz. Parfüm markaları seçiminizde önemli bir yere sahipken saçınıza sıkarken eğer parfümü yaymada daha başarılı olursunuz. Kan dolaşımı yoğun olan kısımlarda parfümün dağılımı daha fazla olmaktadır. Ense, el bileği, şakak, ayak bileği ve köprücük kemiği gibi kısımlar kan dolaşımınızın hızlı olduğu bölgelerdir. Genelde insanlar kulak arkasında parfüm sıkarlar fakat bu kısım oldukça kötüdür. Kulak arkasında yağ bezesi bulunmadığından kullanacağınız parfüm cildinizi kurutabilir.

Deodorant Çeşitleri

Deodorant çeşitleri de aynı parfümde olduğu gibi kişinin tenine, yediği besinlere karşılık olarak ortaya koku yaymaktadır. Teninize uygun olan deodorant seçimi yaptığınız takdir de herhangi bir sorun yaşamazsınız. Farklı deodorantlar olduğundan bunu bulmanız da epey zor olsa da bazı markalar terleme seviyenizi belirtir ve sizde az ya da çok, orta tarzında terlemenizi önlemek adına uygun deodorantı bulabilirsiniz. 

Deodorant Fiyatları

Deodorantlar farklı özelliklerde olduğu gibi fiyat açısından da farklılık gösterebilmektedir. Koruyuculuk, miktar, içerikle beraber formları fiyatı belirleyen özelliklerden olmaktadır. Çok sayıda markaların üretmiş olduğu deodorantlar herkesin bütçesine uygun olacak şekilde piyasaya sunulmaktadır. Binlerce çeşidi arasından kendinize olan kokuyu seçebilir ve yeni duş almış gibi ferahlığı teninizde hissedebilirsiniz.

Deodorantların her biri alerjik ciltlere uygun olarak hazırlanmakta ve binlerce testten geçerek üretime başlanmaktadır. Bunun dışında parfüm ve benzeri kokulardan rahatsız olan kişiler içinde kokusuz ve terlemeyi önleyebilecek deodorantlar da bulunuyor. Kadın ve erkek olmakla beraber ayrılan deodorantlarfarklı koku seçenekleri ile kişilere sunulmaktadır. Genel olarak hafif, ferahlık verilen kokulardan üretilmiş olan deodorant çeşitleri teninize ferahlık ve tazelik hissi verebilmek için hazırlanmaktadır.

Bütün deodorantları temiz, kuru olan cildinize uygulama yapabilirsiniz. Deodorantları direkt teninize uygulamanız gerekiyor. Kıyafetleriniz ile temas ettirmemeniz önemlidir. Bazı deodorantlar kıyafetlerde iz bırakabilmektedir. Teninize uygulamış olduğunuz deodorant gün boyunca kuruluk sağlayıp kötü koku oluşumunu engelleyecektir. Stick ve roll on farklı modelleri uygulayabilirsiniz. Sprey olan dedorantlarıysa yaklaşık olarak 15 cm uzaklıktan püskürtmeniz tavsiye edilir. ucuz deodorant sahibi olmak için 2an2.com sitesini ziyaret edebilir ve marka ürünleri en uyguna alabilirsiniz. Ucuz parfüm ve deodorant çeşitleri sizlere farklı şekilde sunulmakta olup kolayca alışveriş yapmanızı sağlamaktadır.

Son Bakılanlar

Ürün yok